بررسی تخصصی بازی‌های PS4

هر چه از The Last Of Us Part 2 میدانیم

سلام خدمت شما دوستان امروز به بررسی بازی the last of us 2 میپردازیم اول از همه این شما و این تریلر بازی برای دیدن تریلر روی لینک زیر کلیک کنید.

 آخرین تریلر بازی The last of us part 2 توسط استودیو ناتی داگ منتشر شده است. در این تریلر، جزئیات بیشتری از خشونت دنیای این بازی به تصویر کشیده می‌شود و همچنین قسمت‌های زیادی از گیم‌پلی بازی نیز حالا قابل درک تر است.

الی دیگر آن دختر بچه نسخه اول نیست و حالا تبدیل به یک جنگجوی زبردست شده است. تقریبا تمامی وسایلی که در دنیای بازی پیدا می‌کنید، کاربردی خاص دارند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها به ساخت سلاح، بمب دودزا، کوکتل مولوتوف و … مشغول شوید. همچنین میزان خشونت گیم‌پلی بازی بسیار بیشتر از آن‌چیزی است که پیش از این تصور می‌شد.

بر طبق گفته‌های نیل دراکمن کارگردان این بازی، قرار است که این خشونت شما را درگیر داستان احساسی Ellie کند.

دشمنان

در این بازی سه گروه مختلف دشمنان وجود دارند.

گروه اول که با نام Washington Liberation Front شناخته می‌شوند، گروهی از بازماندگان هستند که شهر سیاتل را از کنترل نیروهای نظامی خارج کرده و به اسلحه و تجهیزات آن‌ها دست پیدا کرده‌اند. سربازان این گروه همیشه تا دندان مسلح بوده و هر فردی که در شهر سیاتل در حال تردد باشد را به عنوان دشمن می‌شناسند. بیشتر قسمت‌های شهر و دنیای بازی در اختیار این گروه بوده و آن‌ها به عنوان دشمنان اصلی Elie شناخته می‌شوند.

به جز دشمنان موجود در گروه مذکور، در بازی فرقه‌ای مذهبی و تندرو به نام Seraphites وجود دارد که روش کاملا متفاوتی برای مبارزه را در نظر گرفته‌اند. بیشتر آن‌ها از اسلحه‌هایی بی صدا مثل نیزه و کمان استفاده می‌کنند و پنهان‌کاری، قابلیت اصلی آن‌ها به شمار می‌رود.

اما مهم‌ترین تغییر در این بازی نسبت به نسخه نخست، قدرتمندتر شدن زامبی‌هایی است که دنیا را به زانو درآورده‌اند. دیگر همانند نسخه اول با زامبی‌های ساده روبرو نیستیم و چند دشمن جدید به دشمنان الی و جوئل اضافه شده است.

در صورتی که به تجربه نسخه اول پرداخته باشید، حتما با دشمنانی به نام Clickers آشنا هستید. زامبی‌های نابینایی که صدای کلیک‌مانندی از خود تولید کرده و به آسانی کشته نمی‌شوند؛ خبر بد این است که این زامبی‌ها در نسخه دوم نیز حضور دارند و حتی نسبت به گذشته، قدرتمند‌تر شده‌اند. همچنین Stalker ها نیز در این بازی حضور داشته و در سایه‌ها منتظرند تا در بدترین موقعیت، به شما حمله کنند.

زامبی جدیدی که به بازی اضافه شده است، Shambler نام داشته و از تمامی زامبی‌های دیگر کشنده‌تر است. سپر دفاعی این زامبی بسیار قدرتمند بوده و چندین گلوله برای از پای درآوردن آن نیاز است. در صورتی که این موجودات به شما نزدیک شوند، سمی مهلک را از خود آزاد کرده که می‌تواند الی را در طی چند ثانیه از پای دربیاورد.

شخصی سازی و Crafting(کاردستی)

تقریبا هر آیتم‌ موجود در دنیای بازی کاربری خاص خود را داشته و الی می‌تواند با استفاده از آن‌ها، دشمنانش را راحت‌تر از پیش رو بردارد. با استفاده از طناب، می‌توان به نقاط مختلف بازی دسترسی داشت و با استفاده از اسب، می‌توان دنیای وسیع بازی را سریع‌تر طی کرد. الی تقریبا از هر چیزی می‌تواند یک اسلحه بسازد! ترکیب یک تکه چوب با چند قطعه آهن، گرز بزرگی را تشکیل می‌دهد! یا استفاده از فیلتر روغن خودروها، الی صدا خفه‌کن موقتی را برای اسلحه‌ خود می‌سازد! به طور کلی قسمت Crafting بازی متحول شده است و حالا هر وسیله موجود در دنیای بازی، پتانسیل تبدیل شدن به یک اسلحه را دارد.

نقل و اخبار بازی

به گفته Neil Druckmann کارگردان این عنوان ، داستان بازی از سال ۲۰۱۳ در دست پرورش توسط وی است و تیم نویسندگی این بازی، از آن زمان در حال کار روی این عنوان هستند. با توجه به گذشت ۵ سال از روند توسعه، مطمئنا با یک شاهکار داستانی همانند نسخه اول روبرو خواهیم بود.

 یکی از نویسندگان اصلی این بازی به نام Halley Gross، روند داستانی این بازی را به یک چرخه خشونت تشبیه کرده است، چرخه‌ای که مستقیما قلب شخصیت اصلی یعنی Ellie را هدف قرار داده است! 

بر طبق گفته‌های وی، هدف اصلی داستان این بازی ایجاد یک حس همزادپنداری بین افرادی است که بر اثر ضربه‌ای روحی، درگیر اختلالات روانی هستند. همچنین می‌توان روایت داستانی این بازی را نوعی انتقام از فرقه‌های مذهبی و خشک عقیده در نظر گرفت؛ فرقه‌هایی که در این بازی به عنوان دشمنان اصلی Ellie شناخته می‌شوند. 

همچنین جالب است بدانید که احتمالا Logic، رپر معروف امریکایی به صداپیشگی یکی از کاراکتر‌های این بازی پرداخته است. 

رابطه Joel و Ellie

در پایان نسخه اول شاهد سکانسی هستیم که Ellie توسط Joel نجات داده می‌شود. گروهی قصد داشتند تا با انجام آزمایشات فراوان روی Ellie، به دنبال پیدا کردن واکسنی برای این ویروس مهلک باشند.

در حقیقت در سکانس پایانی، شاهد دروغ گفتن Joel به Ellie هستیم. دروغی که هنوز نمی‌دانیم برملا شده است یا نه! از آن‌جایی که در قسمت دوم مدت‌هاست خبری از Joel نیست، احتمال دارد که جدایی این دو شخصیت به خاطر همین دروغ بزرگ باشد.

Ellie

از آن‌جایی که نقش الی در نسخه نخست چندان پیچیده و کلیدی نبود، تا پیش از اعلام ناتی داگ تصور می‌شد که در نسخه دوم نیز شاهد ماجراجویی‌های Joel خواهیم بود. اما حال می‌دانیم که داستان حول محور الی و وقایع رخ داده برای وی، پس از پایان نسخه اول است. در نسخه نخست، الی یک دختر بچه بسیار ناتوان بود که نمی‌توانست خودش را از ساده‌ترین مهلکه‌ها نجات دهد؛ اما در نسخه دوم، شاهد ورژن بسیار قوی‌تری از این کاراکتر هستیم که نه تنها برای مبارزه آموزش دیده، بلکه به قاتلی خونسرد تبدیل شده است.

Joel

در این نسخه نیز شاهد حضور کاراکتر اصلی نسخه اول خواهیم بود. حال با جوئل‌ای روبه‌رو هستیم که هنوز توانایی مبارزه را در خود دارد، ولی بسیار شکسته‌تر شده و تحت استرس این دنیای وحشتناک، زخم‌های زیادی را برداشته است. جالب‌تر این است که احتمالا این کاراکتر نقش آن‌چنان زیادی در داستان The Last of Us 2 نخواهد داشت و تمام داستان حول محور الی و قصه انتقام وی شکل گرفته است. احتمالا در این راه، Joel سعی در منصرف کردن الی برای انتقام و خونخواهی خواهد داشت.

کاراکتر های جدید

همچنین در تریلر ۵ دقیقه‌ای گیم‌پلی این بازی، شاهد معرفی کاراکتر جدیدی به نام امیلی هستیم. امیلی رهبر فرقه مذکور بوده و به عنوان شخصیت منفی اصلی بازی معرفی می‌شود.

همچنین دو خواهر و برادر به نام Lev و Yara نیز در این بازی حضور خواهند داشت. این افراد پیش از این در فرقه ضد اجتماعی مذکور عضویت داشته‌اند، اما بنابر دلایلی نامعلوم، تصمیم به ترک آن گرفته‌اند.

همچنین حضور صداپیشه معروف Laura Bailey در بین اسامی حاضر در این بازی، احتمال حضور کاراکتر مادر الی را نیز تقویت می‌کند. احتمالا وی در فلش‌بک‌های ذهن الی یا در طی داستان بازی، معرفی خواهد شد.

مکان رویدادها

بر طبق اعلام استودیوی ناتی داگ، تمامی کاراکتر‌ها و مکان‌های بازی بر اساس تخیل نویسندگان شکل گرفته است؛‌البته این موضوع به این معنی نیست که لوکیشن اصلی بازی، قرار است در یک مکان تخیلی باشد. بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته توسط طرفداران این بازی، داستان بازی در شهر سیاتل رخ می‌دهد. چندی پس از ارائه این تحلیل، نیل دراکمن کارگردان این بازی، شکل گیری داستان بازی در شهر سیاتل را تایید کرد.

گیم‌پلی بازی The Last Of Us Part 2 چگونه است؟

در حال حاضر می دانیم که درجه سنی +18 برای این بازی تعیین شده است؛ این موضوع به معنای وجود خشونت بسیار زیاد در بازی بوده و احتمالا همانند نسخه اول، از ترس و بقا با یک‌دیگر ترکیب شده وهیجان گیم‌پلی این بازی را تشکیل داده‌اند. 

بر طبق اعلام Anthony Newman، سیستم هوش مصنوعی بازی به طور کلی عوض شده و دیگر خبری از مشکلات احمقانه با این سیستم نیست. در نسخه اول، بسیاری از دشمنان نسبت به Ellie خنثی بوده و حتی اقدامی برای حمله به وی انجام نمی‌دادند که خوشبختانه این مشکل در نسخه دوم برطرف شده است.

نیل دراکمن، کارگردان این اثر، بازی The Last of Us 2 را به عنوان طولانی‌ترین ساخته استودیو ناتی داگ معرفی می‌کند. این موضوع زمانی جالب می‌شود که بدانید بازی‌های اخیر ساخته این شرکت چندان کوتاه نیستند و این موضوع نوید تجربه‌ای بسیار طولانی در این بازی را می‌دهد. برای مثال بازی Uncharted 4 به تنهایی دارای ۸۰ ساعت گیم‌پلی بوده و احتمالا برای Tlou2 می‌توان مقداری بیش از این عدد را در نظر گرفت. همچنین این بازی در دو دیسک Blu-Ray عرضه شد و بیشتر از 80 گیگابایت حجم دارد.

تعامل بین NPC ها نیز به حداکثر میزان خود رسیده است. شما در صورتی که یکی از دشمنان را بکشید، تمام دوستان وی متاثر و ناراحت شده و احتمالا رفتار‌های تهاجمی‌تری از خود نشان می‌دهند.

نکته بسیار جالب، عدم حضور هیچ‌کدام از المان‌های بخش چند نفره در این بازی است. در حقیقت شرکت ناتی داگ در طی ۵ سال گذشته به توسعه تنها بخش تک‌نفره بازی مشغول بوده و در نهایت هیچ بخش چند‌نفره یا همان MultiPlayer در این بازی وجود نحواهد داشت. بر طبق گفته‌های استودیو ناتی داگ، بخش چندنفره این بازی احتمالا در قالب یک عنوان Standalone یا در قالب یک ماد به بازی اضافه خواهد شد؛‌ احتمالا هم این ماد محدود به حالت Co-Op بوده و حالت دیگری برای آن تعریف نخواهد شد. در نهایت، The Last Of Us 2 قرار است یک بازی کاملا تک‌نفره باشد!

هم‌چنین بر طبق گفته‌های دراکمن، همان‌طور که بازی The Last Of Us توانست تا از تمام قدرت پلی‌استیشن 3 استفاده کند، احتمالا همین اتفاق برای کنسول فعلی سونی هم رخ خواهد داد و این بازی نمایانگر حداکثر قدرت این کنسول خواهد بود. همچنین احتمالا نسخه کنسول پلی استیشن 4 پرو نیز دارای بهینه‌سازی های ویژه‌ای خواهد بود و طبق گفته ها در حین بازی ممکن است کنسول صدای هواپیما بده !

رقابت

بازی The last of Us 2 احتمالا یک عنوان میان نسلی برای شرکت سونی خواهد بود. سونی می‌خواهد که نبرد کنسول‌های نسل هشتم را با موفقیت هرچه بیشتر از قبل به پایان برساند و برگ برنده این شرکت، عنوان Tlou 2 محسوب می‌شود؛ عنوانی که نسخه اول آن، در پایان نسل هفتم نیز شرکت سونی را از مایکروسافت جلوتر انداخت پیش تر سونی همین کار رو با the last of us 1 انجام داد و به کل قبل ps4 بازار رو به سمت خود کشوند و ماکروسافت با xbox360 بهت زده کرد حالا باید دید در مراسم معرفی بازی های xbox serise ماکروسافت برگ برنده ای داره یا نه ؟احتمالا مدت کوتاهی پس از عرضه کنسول پلی‌استیشن 5، شاهد عرضه نسخه ریمستر شده این بازی برای کنسول نسل نهمی سونی خواهیم بود.

جمع بندی

The Last of Us  جزو آن دسته از بازی‌هایی است که تجربه‌ی بسیار خوبی و ارزشمندی را در اختیار کاربران قرار داد. معرفی نسخه دوم، یکی از موارد هیجان‌انگیز برای هواداران پلی ‌استیشن 4 به‌ حساب می‌آید. بازی The Last of Us Part 2 از نظر داستانی، بسیار تاریک‌تر از نسخه پیشین خود است. اگر نسخه اول را یک بازی با محوریت عشق ورزیدن و دوست داشتن بدانیم، The Last of Us Part 2 برپایه تنفر و انتقام ساخته شده است. 

این در حالی است که گیم‌پلی بازی و مبارزات نسبت به نسخه اول پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است. مواردی مثل جاخالی دادن، از مکانیسم‌های جدید گیم‌پلی است که از آن می‌توانید برای نبردهای نزدیک و تعقیب و گریزها استفاده کنید. همچنین در بازی The Last of Us Part 2 مخاطب هدایت الی را برعهده دارد و در اینجا می‌توانید استفاده بهتری از اشیاء داخل محیط داشته باشید. برای مثال، با یک سنگ به سر دشمن روبه‌روی خود بکوبید و سریعا او را با یک ضربه تمام کننده، از بین ببرید.

از نظر بصری هم The Last of Us Part 2 را می‌توان یکی از بهترین‌های پلی‌استیشن 4 دانست. بااین‌حال، دقایقی پیش میانگین نمرات جدیدترین انحصاری سونی منتشر شد و شاهد عملکرد فوق‌العاده خوب بازی هستیم. در ادامه نگاهی به بعضی از نظرات منتقدان بازی‌های ویدیویی در ارتباط با The Last of Us Part 2 خواهیم انداخت.

نمرات و نظرات سایت های معتبر

آی‌جی‌ان: ۱۰۰ از ۱۰۰

بازی The Last of Us Part II یک شاهکار است که از نظر گیم‌پلی، داستان‌سرایی سینمایی و جهان غنی، یک نسخه تکامل یافته برای The Last of Us به حساب می‌آید.

گیم اینفورمر: ۱۰۰ از ۱۰۰

The Last of Us Part II محصولی است که با هر پیچش داستانی خود، من را از درون دگرگون کرده است.

وی‌جی 247: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰

زمانی‌که تیتراژ پایانی The Last of Us Part 2 نمایش داده شد، من همچنان غرق در چند ساعت پایانی بازی بودم. مدام درحال تغییر وفاداری خود به کاراکترهای بازی بودم. عشق خود را به کاراکتری که از او متنفر بودم، بیشتر می‌کردم و به کاراکتری که دوست داشتم، تنفر می‌ورزیدم؛ در این بازی خندیدم، عصبانی شدم و حتی گریه هم کردم. این یک شروع جدید در شخصیت‌پردازی بازی‌های ویدیویی است و منتظر هستم تا تمامی کاربران خاص بودن آن را تجربه کنند.

وقتی که تیتراژ پایانی تمام شد، به‌ سرعت نیوگیم پلاس بازی را آغاز کردم و این بار با چشمانی بازتر به‌سراغ داستان و شخصیت‌پردازی بازی رفتم. این بار دیگر غرق تاریکی بازی نخواهم شد.

گیمزرادار+: ۱۰۰ از ۱۰۰

بازی ناتی داگ روی پلی‌استیشن 4 فوق‌العاده است و ساختار بلند پروازانه آن سبب شده تا بسیار فراتر از چیزی باشد که ما برای یک دنباله تصور می‌کردیم. 

گیم اسپات: ۸۰ از ۱۰۰

اکثر کارهایی که الی انجام می‌دهد، از کنترل شما خارج است. او یک کاراکتر کاملا پیچیده و از نظر احساسات ترک خورده است که خودخواهی‌اش باعث آسیب دیدن افراد بسیاری می‌شود. در بعضی از صحنه‌های بازی، دردی که به شما وارد می‌شود، بی‌معنی است و می‌تواند شما را بی‌حس کند. مواردی که واقعا مبهم و تاریک هستند و باعث ناراحتی من شده‌اند، اما وقتی به داستان توجه بیشتری داشته باشم، بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنم. 

من دوست ندارم وقایع بازی آنطور که اتفاق افتادند، رخ می‌دادند و این چیزی است که داستان را زیبا و ویرانگر کرده است. 

گیم اسپات یکی از خفن ترین سایت برای بازی هست که یه خورده بی انصافی کرده در نظر و نمره دادن

میانگین نمرات:95

امیدوارم از این بررسی جذاب لذت برده باشید و نظراتتونو بنویسید مرسی تیم p4game

برای خرید بازی این بازی کلیک کنید

برای دیدن گیم پلی بازی کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *