بازی هایی که در 2019 منتظرشان هستیم, بررسی تخصصی بازی‌های PS4

32 بازی های که در 2019 منتظرشان هستیم

در سال ۲۰۱۸ شاهد عرضه‌ی تعدادی از بهترین بازی‌های چند سال اخیر بودیم؛ بازی‌هایی مثل God of War و Red Dead Redemption 2 تجربه‌هایی شگفت‌انگیز و جدید در صنعت بازی نشان‌مان دادند.

روند عرضه‌ی بازی‌های بزرگ و باکیفیت در سال ۲۰۱۹ هم ادامه خواهد داشت. کم و بیش به پایان عمر دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ نزدیک می‌شویم. شرکت‌های بازی‌سازی مختلف برای سال ۲۰۱۹ بازی‌های بزرگی را در نظر دارند. برخی از این بازی‌ها آن‌قدر بزرگ و مهم هستند که سال‌هاست منتظر عرضه‌ی آن‌ها نشسته‌ایم. بازی‌هایی مثل Cyberpunk 2077 و Death Stranding این طور که به نظر می‌رسد بالاخره قرار است در سال ۲۰۱۹ وارد بازار شوند.

تصمیم گرفته‌ایم تا در قالب یک مقاله‌ی مفصل، از بهترین بازی‌های ۲۰۱۹ برای شما بگوییم و امیدواریم که این مقاله در طول سال آینده به شما در انتخاب بازی کمک کند.

New Super Mario Bros U Deluxe

تهیه کننده: Nintendo
سازنده: Nintendo
سبک: سکوبازی
پلتفرم: Switch
تاریخ عرضه میلادی: ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹

تاریخ عرضه شمسی: ۲۱ دی ۱۳۹۷

حالت:تک نفره چندنفره

 

خرید-اکانت-بازی-پلی-استیشن-پی-اس-4-New Super Mario Bros U Deluxe-

بازی‌های ماریو هرگز قدیمی نمی‌شوند. اگر حرف ما را قبول ندارید، همین حالا یک شبیه‌ساز پیدا و اولین شماره‌ی ماریو را روی آن بازی کنید. ماریو بیست سالی است که سه بعدی شده و روند و سبک کاملا جدیدی پیدا کرده، ولی نینتندو بی‌خیال ریشه‌های دو بعدی این بازی هم نشده است. چند سال پیش روی کنسول Wii U شاهد عرضه‌ی بهترین بازی دو بعدی ماریو به اسم New Super Mario Bros U بودیم. نینتندو تصمیم گرفته است تا این سکوبازی شگفت‌انگیز را با بسته‌ی الحاقی شخصیت لوییجی، روی کنسول جدیدش یعنی سوییچ عرضه کند. این نسخه از نظر روند و گرافیک تفاوتی نکرده، ولی کامل‌ترین و بهترین ماریو دو بعدی حال حاضر است.

 

Ace Combat 7: Skies Unknown

تهیه کننده: Bandai Namco Entertainment
سازنده: Bandai Namco Studios
سبک: اکشن
پلتفرم: PS4، Xbox One، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹

تاریخ عرضه شمسی: ۲۸ دی ۱۳۹۷

حالت:تک نفره چندنفره

 

بیش از ده سال از عرضه‌ی قسمت ششم مجموعه بازی‌های «ایس کامبت» می‌گذرد و بالاخره قرار است شاهد عرضه‌ی قسمت هفتم این مجموعه باشیم. دقیقا مثل قسمت‌های قبلی این مجموعه، می‌توانید انتظار یک داستان پر و پیمان و سینمایی از ایس کامبت ۷ را داشته باشید. از نظر گرافیکی

بازی Ace Combat 7: Skies Unknown پیشرفت‌های بسیار بزرگی نسبت به قسمت‌های قبلی داشته. از طرفی هم‌چنین با حجم بزرگی از امکانات جدید برای شخصی‌سازی هواپیماها و جت‌ها طرف هستیم. روند بازی Ace Combat 7 هنوز هم نیازمند استراتژی و تاکتیک‌های نظامی پیچیده است و در عین حال هم انتظار داریم مثل همیشه حسابی سرگرم‌کننده باشد.

 

 

Resident Evil 2

تهیه کننده: Capcom
سازنده: Capcom
سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۵ بهمن ۱۳۹۷

حالت: تک نفره

رزیدنت اویل ۲ به عنوان یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های مجموعه‌ی رزیدنت اویل کاملا بازسازی شده است. چه از نظر روند و چه از نظر گرافیک و محتوا، بازسازی رزیدنت اویل ۲ حسابی پیشرفت کرده و به یک بازی مدرن تبدیل شده است؛ البته یک بازی مدرن که از نظر سبک ظاهری و خط داستانی همان رزیدنت اویل ۲ قدیمی و کلاسیک است. بازسازی رزیدنت اویل ۲ یک اکشن سوم شخص با دوربین روی شانه است؛ یعنی دقیقا مثل رزیدنت اویل ۴. هر دو شخصیت «لیون» و «کلیر» در بازی وجود و کمپین جداگانه‌ی خود را دارند. شرکت کپ‌کام، سازنده‌ی بازی، مطمئن شده است تا حس ترس و دلهره‌ی رزیدنت اویل ۲ را در این بازسازی حفظ کند و به خوبی هم از پس این کار برآمده است.

 

Kingdom Hearts III
تهیه کننده: Square Enix
سازنده: Square Enix
سبک: نقش‌آفرینی اکشن

پلتفرم: PS4، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۹ ژانویه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۹ بهمن ۱۳۹۷

 

قصه‌ی مجموعه بازی‌های Kingdom Hearts قرار است بالاخره به پایان برسد. این مجموعه که به غیر از سه بازی اصلی، تا به امروز نزدیک به ده بازی فرعی داشته، تمام دنیاها و شخصیت‌هایی که در طول تمام سال‌های گذشته معرفی کرده بود را کنار یکدیگر می‌آورد تا به قصه‌ی پیچیده‌ی خوب پایان دهد. در بازی Kingdom Hearts III مثل قسمت‌های قبلی با یک نقش‌آفرینی اکشن سوم شخص طرف هستیم که در دنیاهای مختلف انیمیشن‌های دیزنی و بازی‌های فاینال فانتزی اتفاق می‌افتد. سازندگان Kingdom Hearts III برای اولین بار سراغ انیمیشن‌های پیکسار هم رفته‌اند و دنیاهایی مثل «داستان اسباب بازی» و «شرکت هیولاها» هم در بازی قرار دارد. از نظر گرافیکی Kingdom Hearts III شگفت‌انگیز و در حد و اندازه‌ی انیمیشن‌های اصلی است.

God Eater 3
تهیه کننده: Bandai Namco Entertainment
سازنده: Marvelous’ First Studio
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم: PS4، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۸ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷

بازی‌های God Eater ریشه در کنسول‌های دستی پلی‌استیشن دارند، ولی برای اولین بار قرار است در قالب یک بازی جدید با در نظر گرفتن کنسول‌های خانگی ساخته شوند. قسمت سوم بازی God Eater مثل بازی‌های قبلی این مجموعه یک نقش‌آفرینی اکشن است که در دنیایی پساآخرلزمانی اتفاق می‌افتد؛ دنیایی که انسان‌های زیادی در آن باقی نمانده‌اند و این انسان‌ها هم در قالب ماموریت‌های مختلف، به مبارزه با هیولاها می‌روند. در بازی God Eater 3 می‌توانید شخصیت خودتان را بسازید، سلاح‌ها و آیتم‌های مختلفی جمع‌آوری و کسب کنید و در ماموریت‌های مختلف، با هیولاهای بزرگ مبارزه کنید. بازی ظاهری انیمه-طور دارد و ممکن است این موضوع به مذاق همه خوش نیاید، ولی مبارزات آن بسیار سرگرم کننده و سریع و لذت‌بخش هستند.

Trials Rising
تهیه کننده: Ubisoft
سازنده: Ubisoft Kiev
سبک: سکوبازی اکشن
پلتفرم: PS4، PC، Xbox One، Switch
تاریخ عرضه میلادی: ۱۲ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

بازی‌های Trials ساخته شده‌اند تا وضعیت اعصاب‌تان را آزمایش کنند. قسمت جدید این مجموعه بازی‌ها امکانات و قابلیت‌های جدیدی را در اختیار بازی‌کننده‌ها قرار می‌دهد. در بازی Trials Rising برای اولین بار با مناطق و قاره‌های مختلف روی زمین سفر می‌کنید و روی سازه‌ها و مکان‌های معروف، سعی می‌کنید با موتورسیکلت خود دوام بیاورید: مناطقی مثل قله‌ی اورست یا برج ایفل. قابلیت‌های آنلاین جدیدی به Trials Rising اضافه شده و می‌توان حتی به صورت دو نفره یک موتورسیکلت را کنترل کرد. از طرفی حجم شخصی‌سازی موتورسیلکت و موتورسوار هم در این بازی بسیار بالا رفته و حتی امکان به اشتراک گذاشتن این شخصی‌سازی‌ها هم وجود دارد. اینکه Trials Rising در کنار پلتفرم‌های معمول به کنسول نینتندو سوییچ هم می‌آید، بازی کردن و امتحان کردن پشت سر هم مراحل را راحت می‌کند.

 

 

Dead or Alive 6
تهیه کننده: Koei Tecmo
سازنده: Team Ninja
سبک: مبارزه‌ای
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۱۵ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

سیستم پایه‌ی بازی‌های مبارزه‌ای Dead or Alive آن‌قدر خوب است که از همان ابتدای کار، این مجموعه چندان نیازی به تغییر و پیشرفت نداشته است؛ طوری که Dead or Alive در هر شماره‌ی خود حول شخصیت‌های تازه و هنرهای رزمی جدیدی که معرفی می‌کند گشته. در Dead or Alive 5 شاهد افزودن حرکات ویژه به شخصیت‌ها بودیم و این حرکات در Dead or Alive 6 گسترده‌تر شده‌اند. از طرفی Dead or Alive 6 برای اولین بار قابلیت شخصی‌سازی را به کاراکترهای خود اضافه کرده است. به لطف یک موتور گرافیکی جدید و شخصیت‌هایی تازه، انتظار ارایه‌ی تجربه‌ای عالی از یک بازی مبارزه‌ای سه بعدی را در Dead or Alive 6 داریم.

 

 

Metro: Exodus
تهیه کننده: Deep Silver
سازنده: ۴A Games
سبک: اکشن اول شخص
پلتفرم: PS4، Xbox One، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۱۵ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

بازی Metro Exodus دنباله‌ای مستقیم برای قسمت قبلی یعنی Metro: Last Light است و دو سال پس از اتفاقات این بازی روی می‌دهد؛ اتفاقاتی که یک دنیای پساآخرالزمانی و اتم زده را به تصویر می‌کشند. شخصیت اصلی بازی مثل دو قسمت قبلی مترو همان «آرتیوم» است. در Metro Exodus نقشه‌ای بزرگ در مقابل‌تان است و هر طور که می‌خواهید در آن به انجام مراحل مختلف بازی می‌پردازید. گشت و گذار در دنیای بازی، مدیریت منابع، جمع‌آوری آیتم‌های مختلف و ساخت و ساز به بخش‌هایی مهم از بازی تبدیل شده؛ طوری که می‌توان گفت این قسمت مترو بیشتر شبیه به بازی‌های استاکر شده است. البته مراحل خطی هنوز هم در بازی سر جای خود هستند، ولی این بار با آزادی عمل بیشتری طرف هستیم.

 

 

Far Cry: New Dawn
تهیه کننده: Ubisoft
سازنده: Ubisoft Montreal
سبک: اکشن اول شخص
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۱۵ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

شماره‌ی جدید فار کرای، در واقع یک دنباله‌ی مستقل برای فار کرای ۵ است. بازی Far Cry: New Dawn در همان نقشه‌ی فار کرای ۵ اتفاق می‌افتد؛ ولی این نقشه از نظر ظاهری تفاوت‌های زیادی کرده است، چون داستان بازی ۱۷ سال پس از فار کرای ۵ اتفاق می‌افتد و در این زمان، چند سالی است که بمب‌های اتم روی شهر Hope County افتاده‌اند. بازی Far Cry: New Dawn دنیایی پساآخرالزمانی دارد و این دنیا، از نظر ظاهری بیشتر شبیه به قسمت جدید Rage است تا یک شماره‌ی فار کرای. با این حال، از نظر روند، بازی تفاوتی با فار کرای ۵ ندارد، به جز تغییر سلاح‌ها و وسایل نقلیه‌ی بازی.

Anthem
تهیه کننده: Electronic Arts
سازنده: Bioware
سبک: نقش‌آفرینی اکشن آنلاین
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۲۲ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۳ اسفند ۱۳۹۷

شرکت بازی‌سازی الکترونیک آرتز برای اینکه از رقبای خود مثل اکتیویژن عقب نماند، دست به ساخت یک بازی آنلاین بزرگ زده است؛ منظورمان از آن سبک‌های شبیه به دستینی است که برای سال‌ها پشتیبانی می‌شوند و روش اصلی درآمدزایی‌شان هم فروش آیتم داخل بازی است. بازی Anthem را استودیوی معروف بایوویر می‌سازد؛ استودیویی که آن را به خاطر ساخت نقش‌آفرینی‌های بزرگ و تک نفره می‌شناسیم، نه بازی‌های چند نفره‌ی آنلاین. بازی‌کننده‌ها در بازی Anthem سوار بر زره‌هایی بزرگ و ربات مانند می‌شوند و در نقشه‌ی بزرگ بازی به انجام ماموریت‌های مختلف می‌پردازند. زره‌ها نقش کلاس‌های معمول بازی‌های نقش‌آفرینی را دارند و قدرت‌هایی خاص را در اختیار بازی‌کننده‌ها قرار می‌دهند. بازی Anthem یک کمپین داستانی خواهد داشت که به صورت تک نفره هم قابل بازی است، ولی در واقع برای بازی کردن چند نفره ساخته شده.

Dirt Rally 2.0
تهیه کننده: Codemasters
سازنده: Codemasters
سبک: مسابقه‌ای
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۲۶ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۷ اسفند ۱۳۹۷

 

قرار است شماره‌ی دوم بازی Dirt Rally حتی پایش را از بازی قبلی فراتر بگذارد و واقعی‌تر شود. سازندگان بازی Dirt Rally 2.0 یعنی استودیوی کدمسترز، گفته است که این بار هندلینگ خودروها حتی از بازی قبلی هم واقعی‌تر است، تعداد و انواع تایرهایی که می‌توانید در بازی استفاده کنید بیشتر شده است و قدرت شخصی‌سازی بسیار بیشتری هم در تنظیم خودروها دارید. تصور می‌کنیم بازی آن‌قدر واقعی و سخت شده باشد که فقط به مذاق طرفداران سفت و سخت بازی‌های مسابقه‌ای شبیه‌سازی خوش بیاید. قرار است Dirt Rally 2.0 جاده‌هایی داشته باشد که از حرکات خودروها تاثیر بگیرند و تغییر حالت و شکل دهند.

Devil May Cry 5
تهیه کننده: Capcom
سازنده: Capcom
سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم: PC، PS4، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۸ مارس ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

پس از وقفه و عرضه‌ی یک بازی فرعی در مجموعه‌ی «دویل می کرای»، سازندگان و کارگردان اصلی این مجموعه تصمیم به ساخت قسمت پنجم این مجموعه بازی‌ها گرفته‌اند. بازی Devil May Cry 5 از نظر داستانی جلوتر از تمام قسمت‌های این مجموعه قرار دارد و قصه‌ی شخصیت‌های «دانته» و «نیرو» را در حالی تعریف می‌کند که سن و سالی از آن‌ها گذشته است. از نظر روند، اساس مجموعه‌ی دویل می کرای در بازی حفظ شده است. هر دو شخصیت دانته و نیرو در کنار کاراکتر جدیدی به اسم «وی» قابل بازی هستند و هر کدام مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و قدرت‌های خود را دارند. بازی هم‌چنین گرافیکی واقع‌گرایانه پیدا کرده و از نظر بصری شگفت‌انگیز است.

The Sinking City
تهیه کننده: Big Ben
سازنده: Frogwares
سبک: اکشن ماجراجویی
پلتفرم: PC، PS4، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۱ مارس ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱ فروردین ۱۳۹۸

سازندگان مجموعه بازی‌های ماجرایی شرلوک، برای اولین بار تصمیم گرفته‌اند تا به ساخت یک بازی اکشن دست بزنند. البته بازی The Sinking City از نظر ساختار بی‌شباهت به بازی‌های شرلوک نیست؛ هنوز هم باید در یک شهر گشت و گذار کنید، با افراد زیاد و مختلفی صحبت کنید و مراحل و کوئست‌هایی را همزمان به دست بگیرید. با این حال، میان صحبت‌ها و کارآگاه-بازی‌های خود، هر از گاهی هم به هیولاهایی برخورد و با آن‌ها مبارزه می‌کنید. بازی The Sinking City با الهام از آثار لاوکرفت ساخته شده و دنیا و هیولاهایی عجیب و غریب و لاوکرفتی دارد. مکانیک‌ها و سیستم‌های جدیدی در مقایسه با بازی‌های شرلوک در The Sinking City قرار گرفته که هنوز از کار کردن آن‌ها کنار یکدیگر مطمئن نیستیم، ولی به نظر سازندگان بازی از پس کار خود برآمده‌اند.

Tom Clancy’s The Division 2
تهیه کننده: Ubisoft
سازنده: Massive Entertainment
سبک: اکشن سوم شخص آنلاین
پلتفرم: PC، PS4، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۵ مارس ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۵ فروردین ۱۳۹۸

خرید-اکانت-بازی-پلی-استیشن-پی-اس-4-tom clancy's the division 2-

 

قسمت اول بازی The Division یکی از بهترین تیراندازی‌های سوم شخص چند سال اخیر است. موفقیت بالای این بازی و افزایش روز به روز تعداد بازی‌کننده‌های آن منجر به ساخت قسمت دوم The Division شده است. قرار است The Division 2 نه تنها مشکلات و کاستی‌های قسمت اول را برطرف کند، بلکه پیشرفت‌ها و مراحل کاملا جدیدی هم داشته باشد؛ مثل ریدهای (Raid) هشت نفره و کلاس‌های بیشتر و عمیق‌تر. از نظر داستانی هم بازی The Division 2 قرار است قصه‌ای بهتر تعریف کند؛ قصه‌ای که هفت ماه پس از اتفاقات بازی اول روی می‌دهد و از درگیری‌های داخلی ایالت دیگری می‌گوید.

 

Sekiro: Shadows Die Twice
تهیه کننده: Activision
سازنده: From Software
سبک: اکشن ماجراجویی
پلتفرم: PC، PS4، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۲ مارس ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲ فروردین ۱۳۹۸

برخلاف چند سال اخیر، خوشبختانه تعدادی بازی سامورایی و ژاپنی درست و درمان در دست ساخت هستند. یکی از استودیوهای بازی‌سازی محبوب حال حاضر هم ساخت یک بازی سامورایی و نینجایی را شروع کرده است؛ سازندگان معروف مجموعه بازی‌های دارک سولز و بلادبورن سراغ ساخت یک بازی سامورایی رفته‌اند. بازی Sekiro: Shadows Die Twice حتی از بلادبورن هم روندی سریع‌تر دارد. برخلاف دارک سولز و بلادبورن، شخصیت اصلی بازی Sekiro هم‌چنین برای اولین بار می‌تواند بپرد؛ موضوعی که نه تنها روی گشت و گذار، بلکه کاملا روی مبارزات هم تاثیر می‌گذارد. انتظار داریم Sekiro: Shadows Die Twice روند سخت بازی‌های سری دارک سولز را ادامه و در عین حال هم دنیایی بزرگ را در مقابل بازی‌کننده‌ها قرار دهد؛ دنیایی که بدون شک پر است از غولآخرهای بزرگ و کوچک که در گوشه و کنار آن مخفی شده‌اند.

 

Days Gone
تهیه کننده: Sony Interactive Entertainment
سازنده: Bend Studios
سبک: اکشن ماجراجویی
پلتفرم: PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۲۶ آوریل ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

عمر پلی‌استیشن ۴ رو به پایان است و در این میان، دو سه بازی بزرگ هنوز از سوی سونی برای این کنسول در دست ساخت هستند. بازی Days Gone قرار است دیدگاهی تازه به بازی‌های سبک زامبی-کشی داشته باشد. بازی شما را در نقش یک موتورسوار قرار می‌دهد؛ منظورمان از آن دسته موتورسوارهایی است که در یک گنگ موتورسوار فعالیت می‌کنند و اساسا موتورشان، همه چیزشان است. در نتیجه موتور شخصیت اصلی بازی Days Gone نه تنها یک وسیله‌ی نقلیه برای حرکت در نقشه‌ی باز آن است، بلکه به عنوان یک وسیله‌ی مهم در گیم‌پلی نقش دارد و می‌توان آن را ارتقا داد. زامبی‌های بازی Days Gone در گله‌های بزرگ و با سرعت زیادی حمله می‌کنند و این موضوع، بازی را کمی از دیگر بازی‌های زامبی-محور جدا کرده است.

 

Rage 2
تهیه کننده: Bethesda Softworks
سازنده: Avalanche Studios
سبک: اکشن اول شخص
پلتفرم: PC، PS4، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۱ می ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

 

قسمت اول بازی Rage تعدادی ایده‌ی درست و درمان را در خود جای داده بود؛ ایده‌هایی که به ساخت یک سیستم تیراندازی شگفت‌انگیز و سرگرم کننده منجر شدند؛ با این حال، همین حرف را نمی‌توان درباره‌ی روند کلی و مراحل بازی زد. شرکت بازی‌سازی بتسدا تصمیم گرفته است تا ساخت Rage 2 را به استودیوی دیگری بسپارد؛ استودیویی که کارنامه‌ای درخشان در ساخت بازی‌های محیط باز و سرگرم کننده دارد. سازندگان مجموعه‌ی Just Cause یعنی استودیوی Avalanche وظیفه‌ی ساخت بازی Rage 2 را برعهده گرفته‌اند. بازی یک نقشه‌ی بسیار بزرگ دارد، مبارزات ماشین‌ها به نظر در آن خوب از آب درآمده‌اند و تیراندازی آن هم به کمک «اید سافتویر» یعنی بهترین مختصصان اکشن اول شخص، به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. اگر یک قصه و روند خوب هم در Rage 2 تحویل‌مان دهند با یکی از بهترین اکشن‌های اول شخص اخیر طرف خواهیم شد.

 

Crash Team Racing: Nitro-Fueled
تهیه کننده: Activision
سازنده: Beenox
سبک: مسابقه‌ای
پلتفرم: PS4، Xbox One، Nintendo Switch
تاریخ عرضه میلادی: ژوئن ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: خرداد ۱۳۹۸

 

درست مثل بازی‌سازی سه‌گانه‌ی اصلی کرش و بازسازی سه‌گانه‌ی قدیمی اسپایرو، قرار است بازی «کرش ریسینگ» (Crash Team Racing) هم بازسازی شود. عرضه‌ی نسخه‌ی اصلی بازی کرش ریسینگ به کنسول پلی‌استیشن وان باز می‌گردد و این بازسازی، همان نسخه‌ی اصلی را به بهترین شکل ممکن با گرافیکی بالاتر دوباره ساخته است. از نظر روند و محتوا، بازی Crash Team Racing: Nitro-Fueled تفاوتی با نسخه‌ی اصلی ندارد؛ یعنی با همان گیم‌پلی مسابقه‌ای کارتینگ و شخصیت‌ها و جاده‌های اصلی طرف هستیم. با این حال، گرافیک بازی و انیمیشن‌ها و موسیقی آن در عین حفظ سبک و سیاق اصلی، پیشرفت کرده‌اند. بازسازی Crash Team Racing هم‌چنین قابلیت بازی کردن آنلاین چند نفره دارد.

 

Shenmue III
تهیه کننده: Deep Silver
سازنده: Ys Net
سبک: اکشن ماجراجویی
پلتفرم: PS4، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۲۷ آگوست ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۸ شهریور ۱۳۹۸

 

قصه‌ی بازی‌های شنمو بالاخره قرار است به پایان برسد. رونمایی از شنمو ۳ در کنفرانس چند سال پیش سونی، یکی از بزرگترین غافلگیری‌های اخیر صنعت بازی است. با این حال، ساخت شنمو ۳ در قالب یک پروژه‌ی کیک‌استارتر شروع شد؛ پروژه‌ای که بودجه‌ای آن در یک روز جمع‌آوری شد. از نظر روند، شنمو ۳ تفاوتی با دو قسمت قبلی خود ندارد؛ یعنی با یک بازی ماجراجویی سوم شخص طرف هستیم که هر از گاهی هم در آن به انجام مبارزات تن به تن مشغول می‌شویم. موضوع مهم درباره‌ی شنمو ۳، به پایان رساندن قصه‌ی دو قسمت قبلی است؛ قصه‌ای که باز باقی مانده بود. نمی‌دانیم آیا شنمو ۳ می‌تواند به خوبی دو قسمت قبل باشد، مخصوصا که از نظر روند شاهد تفاوتی با دو قسمت قبلی نیستیم و مشخصا هم در حال حاضر بازی‌های بسیار بهتری در سبک آن مثل مجموعه‌ی یاکوزا وجود دارند.

 

Judgement
تهیه کننده: Sega
سازنده: Yakuza Studio
سبک: اکشن ماجراجویی
پلتفرم: PS4
تاریخ عرضه میلادی: تابستان ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: تابستان ۱۳۹۸

 

استودیوی سازنده‌ی بازی‌های یاکوزا ظاهرا قرار نیست بی‌خیال شهر «کاموروچو» شود. قصه‌ی یاکوزا به پایان رسیده، ولی قرار است در قالب یک بازی جدید به محیط یاکوزا بازگردیم. بازی Judge Eyes (که با اسم انگلیسی Judgement عرضه می‌شود)، بازی‌کننده‌ها را در نقش یک وکیل شکست خورده قرار می‌دهد؛ یک وکیل که در قالب یک توطئه‌ی بزرگ از کار خود بیکار و به یک کارآگاه خصوصی تبدیل شده است. از نظر روند بازی Judge Eyes کاملا شبیه به یاکوزا است. در شهر گشت و گذار می‌کنید، کوئست‌های مختلفی از افراد می‌گیرید و در این میان هم پشت سر هم مبارزه می‌کنید. مینی‌گیم‌های متعدد هم مثل یاکوزا، بخشی از بازی Judge Eyes خواهد بود. می‌توانیم مطمئن باشیم که بازی قصه‌ی جنایی شگفت‌انگیزی را با مجموعه‌ای از شخصیت‌های جدید برای‌مان تعریف خواهد کرد.

 

 

Death Stranding
تهیه کننده: Sony Interactive Entertainment
سازنده: Kojima Productions
سبک: اکشن ماجراجویی
پلتفرم: PS4
تاریخ عرضه میلادی: نامشخص
تاریخ عرضه شمسی: نامشخص

 

مهم‌ترین کارگردان تاریخ صنعت بازی، پس از دو سه دهه کار روی مجموعه‌ی متال گیر، بالاخره سراغ ساخت مجموعه‌ای جدید رفته است. بازی جدید «هیدئو کوجیما» از نظر روند، بی‌شباهت به اکشن‌های امروزی نیست، ولی سیستم‌ها و مکانیک‌هایی دارد که برای اولین بار صنعت بازی به آن‌ها برخورد می‌کنیم. بازی Death Stranding می‌گذارد هر طور که می‌خواهید، چه به صورت اکشن و چه به صورت مخفی‌کاری و انواع دیگر آن را تجربه کنید. از طرفی مکانیک‌های بقا و مجموعه‌ای از آیتم‌ها و وسایل نقلیه‌ی کاملا جدید روند Death Stranding را از دیگر بازی‌های هم‌سبک خود جدا می‌کند. مثل همیشه، شاهکار جدید هیدئو کوجیما هم‌چنین از نظر سینمایی، چند سر و گردن بالاتر از بازی‌های ویدیویی دیگر و حتی از ساخته‌های سینماست.

 

Bloodstained: Ritual of the Night
تهیه کننده: ۵۰۵ Games
سازنده: Artplay
سبک: اکشن ماجراجویی دوبعدی
پلتفرم: PC، PS4، Xbox One، Switch
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

 

سال‌هاست که تجربه‌ی کلاسیک بازی‌های کسلوانیا فقط در بازی‌های مستقل پیدا می‌شوند؛ بازی‌هایی که از کسلوانیا ایده گرفته‌اند و روند آن را تکرار کرده‌اند. با این حال، کارگردان معروف‌ترین و بهترین بازی سری کسلوانیا یعنی «سمفونی شب» چند سالی است که روی بازی جدیدی در همین سبک کار می‌کند. «کوجی ایگاراشی» قرار است در سال ۲۰۱۹ بازی جدید خود را به اسم Bloodstained: Ritual of the Night عرضه کند. این بازی از نظر روند شبیه به کسلوانیاهای قدیمی است؛ یعنی با یک اکشن سکوبازی دوبعدی با ساختاری غیرخطی طرف هستیم. بازی Bloodstained هم‌چنین از نظر هنری سبک و سیاق کسلوانیا را حفظ کرده؛ طوری که نهایتا می‌توانیم بگوییم که با دنباله‌ی کسلوانیا: سمفونی شب طرف هستیم.

 

Code Vein
تهیه کننده: Bandai Namco Entertainment
سازنده: Bandai Namco Studios
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم: PS4، PC، ‌Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

 

محبوبیت بازی‌های مجموعه‌ی دارک سولز به ظهور تعداد زیادی بازی با مکانیک‌های یکسان منجر شده است. بازی Code Vein هم یکی از این تقلیدهاست، با این تفاوت که شرکت بازی‌سازی باندای نامکو که اتفاقا به عنوان تهیه کننده‌ی دارک سولز هم فعالیت می‌کند، با بازی Code Vein سراغ ساخت یک بازی انیمه-طور رفته است. از نظر روند، بازی Code Vein مبارزاتی تک به تک، نسبتا آرام و با محوریت چرخیدن دور دشمن و جاخالی دادن دارد؛ دقیقا همان روندی که از بازی‌های سری سولز انتظار دارید. بازی با یک یک سیستم «همراه» خودش را از دارک سولز جدا می‌کند. در Code Vein همیشه یک شخصیت دیگر که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود همراهی‌تان می‌کند. شخصیت‌های همراه زیادی در بازی وجود دارند که باید با توجه به قدرت آن‌ها و دشمنان، همراه خود را تعویض کنید.

 

Concrete Genie
تهیه کننده: Sony Interactive Entertainment
سازنده: PixelOpus
سبک: ماجراجویی
پلتفرم: PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

 

سازندگان بازی مستقل Entwined وسعت دومین پروژه‌ی خود را بارها گسترش داده‌اند. بازی Concrete Genie بازی‌کننده‌ها را در نقش پسرکی قرار می‌دهد که دفترچه‌ی نقاشی خود را از دست می‌دهد و در راستای پیدا کردن نقاشی‌های‌اش، در شهر به انجام معماهای مختلف می‌پردازد؛ معماهایی که وسیله‌ی اصلی حل آن‌ها یک قلم عجیب و غریب است. نقش اصلی بازی Concrete Genie با قلم جدید خود هر نقشی که می‌کشد را تبدیل به موجودی واقعی و زنده می‌کند. هدف اصلی بازی پیدا کردن نقاشی‌های مختلف پسرک در یک شهر و فرار از دست قلدرهایی است که پسرک را اذیت می‌کنند. آزادی عمل زیادی در نقاشی موجودات و هیولاهای مختلف به بازی‌کننده داده می‌شود و می‌توان موجوداتی با قدرت‌های مختلف کشید و پازل‌ها را به انواع متفاوتی حل کرد.

 

Control
تهیه کننده: ۵۰۵ Games
سازنده: Remedy Entertainment
سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم: PS4، PC، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

 

بازی Control قرار است روندی متفاوت از دیگر اکشن‌های سوم شخص در مقابل بازی‌کننده‌ها بگذارد. در عین اینکه در Control با داستانی خوب طرف خواهیم شد، حداقل با استناد به سابقه‌ی کاری سازندگان بازی و تجربه‌ی آلن ویک و مکس پین، بازی Control هم‌چنین مراحلی دارد که هر بار به صورت خودکار ساخته می‌شوند؛ طوری که استودیوی بازی‌سازی «رمدی» بازی Control را بی‌شباهت با بازی‌های سبک روگ‌لایک نمی‌داند. روند بازی Control ظاهرا تفاوتی با ساخته‌ی قبلی رمدی یعنی بازی کوانتوم بریک ندارد. شخصیت اصلی بازی یک مامور اف‌بی‌آی است و یک سلاح عجیب و غریب دارد؛ یک سلاح که می‌تواند هم یک کلت کمری باشد و هم به یک شات‌گان و موشک انداز تبدیل شود. در عین حال قدرت‌های ماورایی مثل کنترل زمان هم در مبارزات استفاده خواهند شد.

 

Dreams
تهیه کننده: Sony Interactive Entertainment
سازنده: Media Molecule
سبک: شبیه‌سازی
پلتفرم: PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

 

تصور اینکه با ابزارهای ساخت و ساز بیشتر و عمیق‌تری از آنچه بازی «بزرگ سیاره کوچک» (Little Big Planet) در اختیارمان می‌گذارد روبرو شویم، حسابی سخت است. همین حالا هم بازی‌کننده‌های زیادی در بزرگ سیاره‌ی کوچک بازی مسابقه‌ای و فضایی و نقش‌آفرینی می‌سازند. با این حال، سازندگان این بازی پایشان را با Dreams بارها فراتر گذاشته‌اند. بازی Dreams مجموعه‌ای بزرگ از ابزارهای ساخت و ساز است. می‌توان در بازی از مدل‌های سه بعدی گرفته تا حتی افکت‌های صدا را از صفر طراحی کرد، آن هم به راحت‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن. از طرفی، ابزارهای برنامه نویسی هوش مصنوعی، برنامه نویسی رفتار محیط، ساخت مراحل پرجزییات و بزرگ و هر چیزی که تصورش را می‌کنید، در Dreams در اختیارتان گذاشته می‌شود. بازی Dreams قرار است نه تنها یک مجموعه ابزار بازی‌سازی باشد، بلکه حتی به کمک ساخت فیلم‌های کوتاه و سازه‌های هنری متعدد دیگری هم بیاید.

 

Skull & Bones
تهیه کننده: Ubisoft
سازنده: Ubisoft Singapore
سبک: اکشن آنلاین
پلتفرم: PS4، Xbox One، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

 

یوبی‌سافت آن‌قدر از بازی‌های آنلاین خود مثل For Honor و The Division و Rainbow Six درآمد دارد که می‌توانید مطمئن باشید به این زودی‌ها بی‌خیال ساخت مجموعه‌های آنلاین جدید نخواهد شد. جدیدترین بازی آنلاین این شرکت قرار است به دزدان دریایی بپردازد. بازی Skull & Bones طبق گفته‌ی یوبی‌سافت، در راستای موفقیت بسیار زیاد قسمت چهارم فرقه اساسین ساخته می‌شود؛ طوری که مبارزات دریایی بازی Black Flag به هسته‌ای برای بازی Skull & Bones تبدیل شده‌اند. در بازی Skull & Bones در نقش دزدان دریایی و با یک کشتی، به انجام مراحل مختلف و مبارزه با دیگر کشتی‌ها مشغول می‌شوید. همکاری با دیگر بازی‌کننده‌ها، ارتقای کشتی و انواع مختلف حالت‌های چند نفره و آنلاین، روند بازی Skull & Bones را تشکیل می‌دهند.

 

Twin Mirror
تهیه کننده: Bandai Namco Entertainment
سازنده: Dontnod Entertainment
سبک: ماجراجویی
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: بهار ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: بهار ۱۳۹۸

 

پس از تعطیلی استودیوی بازی‌سازی تل‌تیل گیمز، ظاهرا باید از این پس سراغ سازندگان Life is Strange را برای ساخت بازی‌های سریالی و چند قسمتی بگیریم. در حالی که استودیوی بازی‌سازی Dontnod Games در حال حاضر مشغول کار روی قسمت دوم بازی Life is Strange است، این شرکت هم‌چنین قرار است سال آینده یک بازی سریالی دیگر به اسم Twin Mirror عرضه کند. بازی Twin Mirror قصه‌ی فردی را تعریف می‌کند که ظاهرا مرتکب قتلی شده، ولی از انجام آن هیچ خاطره‌ای ندارد. روند بازی Twin Mirror شامل گشت و گذار در محیط‌های مختلف و بررسی سرنخ‌ها است. پس از پیدا کردن سرنخ‌ها، وارد ذهن شخصیت اصلی می‌شوید و در آن‌جا سعی می‌کنید سرنخ‌ها را کنار هم بگذارید. بازی Twin Mirror قرار است قصه، شخصیت‌ها و دنیایی تیره‌تر در مقایسه با Life is Strange داشته باشد.

Kill la Kill the Game: IF
تهیه کننده: Arc System Works
سازنده: Aplus Games
سبک: مبارزه‌ای
پلتفرم: PS4، PC، Switch
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

 

انیمه‌ی معروف Kill la Kill یکی از بهترین مجموعه‌های سریالی اکشن چند سال اخیر است؛ مجموعه‌ای که نه تنها صحنه‌های پر زد و خورد شگفت‌انگیز و انیمیشن‌هایی عجیب و غریب دارد، بلکه حتی داستانی غیرمنتظره را مقابل مخاطب خود قرار می‌دهد. از زمان پخش انیمه Kill la Kill چند سالی می‌گذرد و بالاخره قرار است این انیمه اکشن، یک بازی هم داشته باشد. بازی Kill la Kill the Game: IF با تهیه کنندگی بهترین شرکت سازنده‌ی بازی‌های مبارزه‌ای ساخته می‌شود. شرکت Arc System Works یعنی سازنده‌ی بازی‌های Guilty Gear و Dragon Ball FighterZ تهیه کنندگی بازی Kill la Kill را برعهده دارد. از نظر روند، بازی مبارزه‌ای سه بعدی است و شخصیت‌های زیادی از انیمه را در خود جای داده.

 

Ancestors: The Humankind Odyssey
تهیه کننده: Private Division
سازنده: Panache Games
سبک: ماجراجویی اکشن
پلتفرم: PS4، Xbox One، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

 

کارگردان قسمت اول و دوم مجموعه‌ی معروف Assassin’s Creed سال‌هاست که از یوبی‌سافت خارج شده و روی یک بازی متفاوت کار می‌کند. بازی Ancestors: The Humankind Odyssey تاریخ بلند و بالای چگونگی شکل‌گیری انسان امروزی را به تصویر می‌کشد؛ آن هم با استناد به جدیدترین اکتشافات و با در نظر گرفتن اطلاعات علمی صحیح. بازی‌کننده‌ها کنترل اجداد انسان را در دوره‌های متفاوتی از حیات به دست می‌گیرند؛ برای مثال ده میلیون سال پیش، هفت میلیون سال و چهار میلیون سال پیش. بقا، هدف اصلی بازی است؛ طوری که باید کنترل انسان اولیه را به دست گرفت و از آن‌ها در مقابل خطرات مختلف محافظت کرد. بازی قرار است روندی خطی نداشته باشد و چگونگی تکامل انسان از اعمال بازی‌کننده تاثیر بگیرد.

 

The Outer Worlds
تهیه کننده: Private Division
سازنده: Obsidian Entertainment
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم: PS4، Xbox One، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

 

استودیوی بازی‌سازی آبسیدین را به خاطر ساخت نقش‌آفرینی‌های بزرگی مثل Star Wars: KOTOR 2 و Fallout: New Vegas می‌شناسیم. این استودیو در جدیدترین ساخته‌ی خود، سراغ ساخت یک نقش‌آفرینی با سبک و سیاق فال‌آوت‌های مدرن شرکت بتسدا کرده است. بازی The Outer Worlds را طراحان اصلی فال‌آوت ۱ می‌سازند. بازی یک نقش‌آفرینی علمی-تخیلی با سیستم مبارزه‌ی اکشن اول شخص است؛ درست مثل بازی‌های بتسدا. قرار است تصمیمات نه تنها روی داستان، بلکه روی چگونگی پیشرفت شخصیت و گیم پلی هم تاثیر بگذارند. شخصیت اصلی بازی همراهان مختلفی دارد و به نظر می‌رسد که با داستانی خوب، مثل دیگر ساخته‌های آبسیدین طرف باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *