بررسی تخصصی بازی‌های PS4

معرفی تمام شخصیت های بازیMortal Kombat 11

معرفی تمام شخصیت های بازیMortal Kombat 11

از زمانی که بازی Mortal Kombat 11 رونمایی شد، همه طرفداران این سری منتظر شخصیت‌های قدیمی و جدیدی هستند که برای این بازی رونمایی می‌شوند. در این مقاله به شخصیت‌هایی که تا امروز به طور رسمی حضورشان در بازی تایید شده است می‌پردازیم. (با معرفی شدن هر شخصیت، این لیست بلافاصه بروزرسانی خواهد شد)

شائو کان (Shao Kahn)

شائو کان دومین خبیث اصلی در داستان سری مورتال کمبت است که اولین بار در قسمت دوم این سری حضور پیدا کرد. بسیاری از شائو کان به‌عنوان یکی از سرسخت‌ترین و پلیدترین شخصیت‌های دنیای بازی محسوب یاد می‌کنند. ظاهر نامتعارف و صدای بسیار ترسناکش شائو کان، کابوس بسیاری از کسانی بود که به تنهایی تا آخرین مبارزه مورتال کمبت می‌رسیدند تا مغلوب او شوند. جایگاه داستانی و همینطور گیم‌پلی او مشخص نشده است، اما او قرار است به عنوان جایزه پیش‌خرید در بازی حضور پیدا کند.

باراکا (Baraka)

یکی از اولین شخصیت‌هایی که برای قسمت یازدهم تایید شد باراکا بود. او اولین بار در قسمت دوم این سری حضور پیدا کرد و جای خالی او در Mortal Kombat X بسیار حس می‌شد. باراکا در این قسمت همراه با خودش پرچم قبیله‌اش یعنی «تارکاتان» را می‌آورد. قبیله‌ای که قبل‌تر در خدمت «شائو کان» بوده و گویا اکنون باراکا آن‌ها را هدایت می‌کند. تایید حضور این شخصیت ترسناک و خشن، طرفداران بسیاری را خوشحال کرد و همانطور که از حرکاتش پیداست، از همیشه خشن‌تر و بی‌رحم‌تر شده است.

اسکارلت (Skarlet)

اسکارلت مثل برخی از شخصیت‌های بازی یک حضور تایید نشده و حالتی شایعه داشت. تا اینکه در ریبوت این سری و در سال ۲۰۱۱ به عنوان یک شخصیت DLC بازگشت. او هم جزو شخصیت‌هایی بود که با رونمایی از قسمت یازدهم در بازی حضور داشت. هنوز توضیح واضحی مبنی بر نقش داستانی او داده نشده، اما ضربات و قدرتی که اسکارلت با استفاده از «خون» دارد، او را به یک شخصیت متفاوت نسبت به بقیه شخصیت‌ها کرده است.

سونیا بلید (Sonya Blade)

سونیا بلید اولین شخصیت زنی بود که از قسمت اول مورتال کمبت حضور داشته است. او در جایگاه داستانی پس از اتفاقات قسمت X، هنوز هم عضو نیروهای ویژه برای محافظت از زمین است و برای این مهم، نمی‌خواهد از چیزی کم بگذارد. در طول نمایش گیم‌پلی سونیا از وسایل و ابزار نظامی در کنار قدرت‌های خودش استفاده می‌کند تا بتواند پیروز میدان شود.

گِرَس (Geras)

تازه‌واردترین و جدیدترین شخصیت سری مورتال کمبت گرس است. او در کنار «کرونیکا»، اصلی‌ترین چهره خبیث بازی Mortal Kombat 11 است و گویا دست راست و یا بعضا نوچه او محسوب می‌شود. گرس در ضرباتش با استفاده از قدرت‌های تغییر در زمان، می‌تواند حریف خود را شکست دهد. علاوه بر آن با توجه به دیالوگ‌های گفته شده از او می‌توانیم بفهمیم که بسیار سرد و جدی بوده و برای تحقق بخشیدن به اهداف کرونیکا حاضر است هرکاری بکند.

ساب زیرو (Sub-Zero)

«کواِی لیانگ» که نام اصلی او محسوب می‌شود، اکنون در کنار رقیب و همینطور هم‌پیمان خود یعنی «اسکورپیون» بازگشته است. او استاد ارشد معبد و قبیله «لین کوئِی» بوده و احساس می‌شود هم خود و هم قبیله‌اش، باز هم در داستان یک نقش کلیدی را برعهده بگیرند. ضربات ساب زیرو با گذشته تغییر چندان خاصی پیدا نکرده، اما او بسیار سریع‌تر و به نسبت خشن‌تر شده است.

اسکورپیون (Scorpion)

اسکورپیون یا همان «هانزو هاساشی» از بازماندگان قبیله «شیرای رایو» است. به عقیده بسیاری او در کنار «ساب زیرو» محبوب‌ترین شخصیت‌های مورتال کمبت هستند. بر اساس خط داستانی اکنون اسکورپیون، باید در حالت انسانی خود و مشغول رسیدن به کارهای قبیله خود باشد. هنوز توضیحی مبنی بر جایگاه او در داستان ذکر نشده، اما با نمایش گیم‌پلی از او شاید متوجه شویم که او ممکن است به ریشه‌های شیطانی خود برگردد تا بتواند جلوی دشمنانش را بگیرد!

رِیدن (Raden)

رِیدن هم از شخصیت‌هایی بود که با رونمایی از بازی در ان حضور داشت. او سابقا مامور خدایان بر روی زمین برای دفاع از آن‌ها و جمع کردن جنگجویان برای مسابقات مورتال کمبت بود، اما بر اثر اتفاقات قسمت X او به نوعی دچار یک لرزش شخصیتی شده است و برای دفاع از زمین از متد‌های خشن و نامتعارف استفاده می‌کند. این لرزش شخصیتی حتی در نوع مبارزه کردن او در طول نمایش گیم‌پلی کاملاً مشهود بود. همینطور او برای داستان این شماره از شخصیت‌های کلیدی محسوب می‌شود.

کِینو (Kano)

یکی از قدیمی‌ترین شخصیت‌های بازی که از قسمت اول آن تا اکثر نسخه‌های اخیر حضور داشته است. کِینو رهبر گروهکی به نام «اژدهای سیاه» است که وظیفه تامین اسلحه برای دنیای بیرونی و نیرو‌های شائو کان را داشت. از دشمنان اصلی او می‌توان به «سونیا بلید» و «جَکس» اشاره کرد. هیچ نمایش گیم‌پلی از کینو نشان داده نشده است، اما باید انتظار حملات لیزری با چشم مصنوعی او و همینطور چاقوهای پرتابی‌اش را داشت.

دِورا (D’Vorah)

او از شخصیت‌های جدید این سری است که در قسمت X هم حضور داشت. او در داستان به ظاهر در خدمت «کوتال کان» است، اما بعدها معلوم می‌شود که یکی از مهره‌های اصلی «شیناک» و «کوان شی» در داستان، برای پیشبرد اهداف آن‌ها بوده است. از دِورا تاکنون هیچ گیم‌پلی و توضیح داستانی دیده و شنیده نشده و فقط حضور این شخصیت تایید شده است.

کابال (Kabal)

کابال شخصیت عجیبی بود که از اولین حضورش در قسمت سوم مورتال کمبت، برای خود طرفداران خاصی پیدا کرده است. هرچند که شخصیت او در این چندسال دستخوش تغییراتی شده است، اما همیشه از کابال به‌عنوان شخصیتی یاد می‌شود که دیگر عضو گروه «اژدهای سیاه» نیست و از «کِینو» و گروهک تروریستی‌اش دور شده است. او با دو شمشیر خاص خود و صورت پنهان شده زیر نقابش بازگشته است و آنطور که معلوم است با هیچکسی شوخی ندارد!

جِید (Jade)

شخصیتی که حضورش به تازگی در Mortal Kombat 11 تایید شده است. جید اولین بار در قسمت دوم از این سری بازی حضور پیدا کرد. او با خنجر سه شعبه و همینطور میله‌ بلند و معروفش، در جدیدترین نسخه از مورتال کمبت حضور پیدا کرده است. او با میله خود می‌تواند اهدافی که به سمتش پرتاب می‌شود را به سمت خود دشمنان کمانه دهد. جِید از شخصیت‌هایی بود که طرفداران بسیار زیادی درخواست بازگشت او را داشتند.

جانی کیج (Johnny Cage)

جانی کیج ستاره فیلم‌های اکشن و یکی از قهرمانان اصلی سری مورتال کمبت است. او هم مانند سونیا و رِیدن، جزو شخصیت‌هایی است که اولین حضورشان مربوط به قسمت اول سری است. جانی با اینکه در داستان بازی پا به سن گذاشته است، اما هنوز هم بذله‌گویی می‌کند و دل جوانی دارد!

ضربات کلاسیک جانی در کنار ضربات جدیدی که مختص اوست باعث شده است که بیشتر از هر شخصیتی منتظر بازی کردن با او باشیم. او نه تنها از بدل فیلم‌هایش در حین مبارزه کمک می‌گیرد، بلکه در مکانیزم Fatal Blow خود یک جایزه شبیه به «اسکار» را حواله حریف خود می‌کند. این پایان کار او نیست و چه چیزی عجیب و خنده‌دارتر از ضربه Fatality جانی کیج، که شبیه به یک پشت صحنه فیلم است و یکی از خاص‌ترین نمایش‌های بازی را رقم زد.

کسی کیج (Cassie Cage)

دختر جانی کیج و سونیا بلید. او یکی از مبارزان نسل جدید سری مورتال کمبت محسوب می‌شود که اولین بار در قسمت X از او رونمایی شد. کسی کیج قهرمان اصلی داستان X بود و جلوی «شیناک» و نقشه‌های پلید او را نیز گرفت. حال کسی کیج در قسمت یازدهم این سری بازی نیز برگشته است. سبک مبارزه او نسبت به قبل بیشتر به سمت پدر و مادر خودش جهت گرفته است. هرچند که او در کنار این ضربات امضای خود را نیز به بدن حریف می‌زند!

کیج از لحاظ شخصیتی نسبت به قبل کمی‌ پخته‌تر شده است و به نظر می‌رسد این بار از لحاظ داستانی و شخصیتی دچار کمبود نیست.

جکی بریگز (Jacqui Briggs)

جاکوئی بریگز شاید یکی از پتانسیل‌هایی بود که در قسمت X و با معرفی این شخصیت حیف شد. او دختر جکسون بریگز(جکس) است و در کنار کسی کیج از اعضای «نیروهای ویژه» (Special Forces) محسوب می‌شود. اما شخصیت پردازی او در قسمت X در همان حد و اندازه‌ای بود که او فقط دختر جکس است و مثل پدرش از دستکش‌های آهنی برای شکست دادن دشمنانش استفاده می‌کند. شخصیت پردازی بریگز در داستان مورتال کمبت X طرفداران را مثل صمیمی‌ترین دوست او یعنی کسی کیج آن‌قدر جذب به خود نکرد. اما گویا سازندگان با بازگرداندن این شخصیت به قسمت یازدهم قصد دارند تا شانس دوباره‌ای به او برای درخشیدن دهند.

این لیست آپدیت خواهد شد…

شخصیت Kronika یکی از شخصیت‌های بازی Mortal Kombat 11 است که برای اولین بار در این سری حضور پیدا می‌کند و حال مشخص شد این شخصیت قابل بازی نیست.

پیشتر یکی از اعضای استودیو NetherRealm در مصاحبه‌ای با وب سایت IGN برزیل اظهار داشت که Kronika اگرچه شخصیتی در Mortal Kombat 11 محسوب می‌شود اما بازیکنان نمی‌توانند آن را به کار گیرند.

برای کسانی که با این شخصیت آشنایی ندارند، باید بیان داشت Kronika از قدرت توقف زمان بهره می‌برد و باتوجه به قابلیت توقف زمان توسط Kronika ، عجیب نیست وی قابل بازی به شمار نرود. البته او را باید یکی از نخستین باس‌های زن دانست که بسیار شیک به نظر می‌رسد. دقیقا مشخص نیست آیا استودیو NetherRealm می‌خواهد در آینده این شخصیت را قابل بازی کند یا خیر. باتوجه به عدم انتشار این خبر توسط NetherRealm ، ممکن است خبر موردبحث، تایید نشود.

بازی Mortal Kombat 11 در 23 آوریل (سوم اردیبهشت) برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوئیچ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. در حال حاضر مشخص نیست آیا استودیو NetherRealm برای نسخه نینتندو سوئیچ تاخیری در نظر خواهد گرفت یا خیر.

شایان ذکر است، انتشار بازی Mortal Kombat 11 همچون همیشه برعهده شرکت وارنر برادرز قرار دارد.

برای دیدن کانال آپارات و تریلر بازی ها P4GAME اینجا را کلیک کنید.

برای خرید این بازی کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *